Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dzień Integracji 2018

Aktualności

RSS

Dzień Integracji 2018

5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbył się XII DZIEŃ INTEGRACJI 2018 pod hasłem ,,Żyj z całych sił !!!”. Celem imprezy było odkrywanie i rozwijanie talentów dzieci i młodzieży, prezentowanie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością, promowanie idei wolontariatu i integracji.

W ramach Dnia Integracji ogłoszone zostały konkursy: plastyczny i literacki, odbył się przegląd piosenki i tańca oraz małych form teatralnych. W imprezie brali udział przedstawiciele następujących placówek z naszego województwa: Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, Szkoła Podstawowa w Sosnowicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie, Zespół Szkół w Puchaczowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęcznej, która pełniła rolę gospodarza tej imprezy.

Był to dzień w którym uczestnicy zaznali jak ważna jest każda chwila naszego życia, dlatego trzeba uśmiechać się i realizować marzenia, każdego dnia żyć z całych sił!!! Aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku przypomnieli wszystkim widzom, że należy okazywać szacunek i wdzięczność ludziom, którzy włożyli dużo troski i wysiłku w nasze wychowanie.

Po raz kolejny impreza stała się niepowtarzalną okazją do zaprezentowania niezwykłych zdolności i umiejętności osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy mogli oklaskiwać i podziwiać występy przedstawicieli szkół z oddziałami integracyjnymi oraz placówek specjalnych. Występom towarzyszyły niepowtarzalne spotkania, rozmowy i wymiana doświadczeń.
Należy podkreślić, że wszyscy bawili się wspaniale! Podczas wspólnej zabawy uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych integrowali się ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody i słodki poczęstunek.

Przedsięwzięcie to było zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży FORTITUDO oraz pedagogów specjalnych i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.
Impreza była współfinansowana przez Gminę Łęczna i Powiat Łęczyński.


Tekst i zdjęcia: arch. Fortitudo

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków