Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Wizyta naszej delegacji w ...

Aktualności

RSS

Wizyta naszej delegacji w Gołej Przystani

W dniach 6-10 lipca delegacja z powiatu łęczyńskiego gościła w partnerskim mieście Goła Przystań na Ukrainie. Wizyta odbyła się na zaproszenie Mera Gołej Przystani Aleksandra Babicza w związku z kolejną edycją imprezy "Kupalskie Zory". Delegacja przeprowadziła też rozmowy na temat oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach dla młodzieży ukraińskiej.

"Kupalskie Zory" w Gołej Przystani to ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza z okazji Nocy Świętojańskiej, podczas której w szeroki sposób prezentowana jest kultura ludowa Ukrainy. Nasza delegacja w skład której weszli: Starosta Roman Cholewa, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijnach Jolanta Wąsala oraz Marek Patryn, który wielokrotnie organizował wymiany młodzieży z Łęcznej i Gołej Przystani, miała okazję uczestniczyć w tej pięknej uroczystości.
Wyjazd naszych przedstawicieli do Gołej Przystani związany był jednak również z rozmowami na temat oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach dla młodzieży ukraińskiej. W czerwcu pierwsza 26 osobowa grupa uczniów ze wschodniej i centralnej Ukrainy zakończyła swój pierwszy rok nauki w szkole w Kijanach. W związku z uruchomieniem przez lotnisko w Świdniku lotów na trasie Świdnik - Cherson, szkoła chciałaby zainteresować swoją ofertą również młodzież z obwodu chersońskiego. Propozycja ta została z zainteresowaniem przyjęta przez stronę ukraińską i mamy nadzieję, że kolejna grupa uczniów z tego kraju zawita w Kijanach.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron