Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Współpracujemy z ...

Aktualności

RSS

Współpracujemy z zagranicą

W ostatnim czasie miały miejsce dwie wizyty zagraniczne przedstawicieli naszego powiatu - do Mołdawii i Białorusi.

W kwietniu gościliśmy w naszym powiecie Przewodniczącego mołdawskiego Rejonu Riscani Jurija Urzike, przez kolejne dwa miesiące prowadziliśmy z Rejonem korespondencję, a w dniach 22-25 lipca delegacja Powiatu Łęczyńskiego w składzie: Kazimierz Radko – Sekretarz Powiatu, Jolanta Wąsala – Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach oraz Sekretarz Konsula Honorowego Republiki Mołdawii w Lublinie Andrzeja Kity - Wiesław Greszata, złożyła wizytę w Rejonie Riscani. Program wizyty obejmował spotkanie z władzami Rejonu, poznanie struktury jednostek oświatowych, medycznych i gospodarczych. Została rozpoczęta procedura podpisania dwustronnego porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Łęczyńskim i Rejonem Riscani.
Gospodarze zaprezentowali też atrakcje Mołdawii – drugie co do wielkości w świecie piwnice win w m. Cricova, odbudowane funkcjonujące monastyry. Nie zabrakło też spotkania z mieszkającymi w Styrczy Polakami.
W chwili obecnej trwają przygotowania do ostatecznego podpisania porozumienia o współpracy podczas wizyty w Riscani z okazji uroczystości Niepodległości Republiki Mołdawii.

W dniach 31 lipca -1 sierpnia Starosta Roman Cholewa wziął udział w organizowanym przez Gminę Puchaczów wyjeździe do partnerskiego Rejonu Lachowickiego na Białorusi. Celem wizyty było poznanie nowych władz Rejonu i ustalenie dalszych perspektyw współpracy, a także uzgodnienie bieżących spraw związanych z wdrażaniem projektu dotyczącego remontu zabytkowych dworów w Hruszówce i Ciechankach.


Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe