Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Debata oświatowa

Aktualności

RSS

Debata oświatowa

W dniu 4 września 2018 r. odbyła się pierwsza debata oświatowa pod hasłem: „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów. Szkolenia i doradztwo dla JST w województwie lubelskim”. Projekt jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie.

Kluczowym zadaniem projektu jest wsparcie szkoleniowo- doradcze jst w stworzeniu lokalnego planu podnoszenia jakości usług oświatowych i wspomagania szkół– jako strategicznego dokumentu– planu konkretnych działań wynikających z długoterminowej wizji rozwoju oświaty i miejmy nadzieję, że ułatwi w przyszłości naszym uczniom poruszanie się na rynku pracy poprzez rozwijanie kompetencji w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnej, przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, języków obcych, nauczania eksperymentalnego, kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. W debacie uczestniczyli Dyrektorzy szkół wraz przedstawicielami uczniów, rodziców oraz nauczycieli i członkowie Komisji Oświaty. Spotkaniu przewodniczył Starosta Roman Cholewa. Uczestnicy debaty mogli wyrazić swoją opinię na następujące pytania:
1) Jakie działania powinny zostać podjęte zdaniem uczestników, aby szkoła spełniała ich oczekiwania?
2) Dobra szkoła, to znaczy, jaka?
3) Nauczyciel na miarę XXI w, to znaczy, jaki?
4) Absolwent na miarę XXI w, to znaczy, jaki?
Debatę poprowadziła Olga Gilewicz, która jest opiekunem merytorycznym Powiatu Łęczyńskiego w projekcie. Wszyscy zebrani zostali podzieleni na grupy w ramach zadanych pytań. Poszczególne Zespoły wyrażały swoje opinie na sformułowane powyżej pytania, które prezentowano na forum.

Podczas tego spotkania dialogowego wybrzmiały pozytywne inicjatywy, wskazywano kierunki rozwoju, zamierzenia i oczekiwania, podzieliliśmy się obawami przed zagrożeniami otaczającego świata, ale jednocześnie wskazaliśmy, jaka jest i może być szkoła bezpieczna dla ucznia.
Głos uczniów, rodziców i nauczycieli oraz całego środowiska, pozwoli wspólnie podjąć dalsze działania dla rozwoju oświaty w Powiecie Łęczyńskim – dziękujemy za tak aktywne włączenie się w debatę i wiele miłych słów dla tej inicjatywy.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron