Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Nowy partner Powiatu ...

Aktualności

RSS

Nowy partner Powiatu Łęczyńskiego - mołdawski Rejon Riscani

Powiat Łęczyński zyskał nowego partnera zagranicznego - Rejon Riscani z Republiki Mołdawii. Porozumienie o współpracy podpisano 10 września, m.in. w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu, członków Zarządu, kierowników jednostek organizacyjnych Powiatu i naczelników Starostwa, a także delegacji z partnerskiego miasta Goła Przystań na Ukrainie.

Strony porozumienia wyraziły wolę współpracy międzynarodowej w zakresie kultury, nauki, turystyki, przedsiębiorczości i promocji regionów, stosownie do posiadanych kompetencji oraz w poszanowaniu ustawodawstwa każdego z państw.
Pomocy w nawiązaniu kontaktu pomiędzy partnerami udzielili: Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Lublinie - Andrzej Kita oraz Ambasador Republiki Mołdawii w Polsce - Iurie Bodrug.
Uzgodnienie treści porozumienia i jego podpisanie poprzedziły trzy wizyty zagraniczne. W kwietniu Iurie Urzike - Przewodniczący Rejonu Riscani odwiedził Powiat Łęczyński z wizytą zapoznawczą. Następnie delegacja z powiatu łęczyńskiego dwukrotnie odwiedziła Mołdawię, biorąc m.in. udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w Riscani.
Obecnie, Przewodniczący Rejonu Riscanii , który przyjechał do Łęcznej w celu podpisania umowy partnerskiej, wraz z małżonką i zespołem folklorystycznym "Mostenitori", podobnie jak delegacja z Gołej Przystani wzięli udział w Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Ludwinie.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa