Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Kongres Kultury ...

Aktualności

RSS

Kongres Kultury Województwa Lubelskiego 2018

19-20 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Po za wykładami i panelami eksperckimi nt. stanu kultury w naszym województwie miała miejsce Wojewódzka Gala Kultury, w czasie której władze samorządowe województwa podziękowały ludziom, którzy na co dzień tworzą i pielęgnują kulturę naszego województwa. Wśród uhonorowanych nie zabrakło osób z terenu naszego powiatu.

Wśród grona osób i instytucji wytypowanych przez naszego przedstawiciela w Wojewódzkiej Radzie Rozwoju Kultury z rąk Zarządu Województwa Lubelskiego Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, które od ponad 40 lat dokumentuje i promuje dziedzictwo historyczne i kulturowe naszego powiatu oraz obchodząca 40 –lecie pracy zawodowej i 30-lecie pracy artystycznej Maria Zuzańska z Centrum Kultury w Łęcznej - za całokształt pracy i działalność twórczą. Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego otrzymali: Izabela Korzeniowska - emerytowana nauczycielka i regionalistka z Kijan, Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach - prowadzące muzeum i promujące lokalną historię w kraju i zagranicą oraz wielopokoleniowy zespół śpiewaczy „Świerszczowianki”, który w ubiegłym roku obchodził swoje 10-lecie.

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron