Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Certyfikat POT dla ...

Aktualności

RSS

Certyfikat POT dla naszego punktu informacji turystycznej

5 października w Lublinie odbyła się Gala Turystyki, podczas której m.in. wręczono certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej najlepszym punktom informacji turystycznej z całego województwa, w tym prowadzonemu przez nasze Starostwo.

Certyfikacja punktów informacji turystycznej odbywa się co 2 lata. Aby otrzymać certyfikat, należy spełnić ściśle określone wymogi opracowane przez Polską Organizację Turystyczną. Certyfikowanym punktom przyznawane są gwiazdki - od jednej do czterech. Ich ilość zależy m.in. od rodzaju dostępnych materiałów informacyjnych, rodzajów świadczonych usług, lokalizacji, warunków lokalowych i wyposażenia, godzin otwarcia, kwalifikacji kadry. Nasz punkt, podobnie jak poprzednio otrzymał dwie gwiazdki. Na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim certyfikaty otrzymały również: Punkt Informacji Turystycznej we Włodawie**, Punkt Informacji Turystycznej Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie*, Punkt Informacji Turystycznej w Sosnowicy*.
Podczas Gali Turystyki odbyło się również rozstrzygniecie tegorocznej edycji konkursu "Najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego". Laureatem konkursu zostało Muzeum-Zespół Synagogalny we Włodawie.

Punkt informacji turystycznej prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej znajduje się na parterze budynku Centrum Zarządzania Siecią. Jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 (wtorek 8.00-16.00). Dysponuje bezpłatnymi materiałami informacyjnymi na temat atrakcji turystycznych: powiatu łęczyńskiego, Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i województwa lubelskiego. Do dyspozycji odwiedzających są m.in. mapy, przewodniki turystyczne, pocztówki. Z oferty punktu korzystają zarówno mieszkańcy powiatu jak i turyści. Przydatne informacje zamieszczane są również na turystycznym portalu http://www.turystyka-pojezierze.pl oraz w turystycznej aplikacji na telefon "Kameralne Pojezierze", którą można bezpłatne pobrać ze sklepów internetowych.
Punkt informacji organizuje również ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat historii, kultury i przyrody regionu - zarówno we własnym zakresie, jak i przy udziale podmiotów współpracujących np. Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, Poleskiego Parku Narodowego.
Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe