Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Pobiegli dla chorej Zojki

Aktualności

RSS

Pobiegli dla chorej Zojki

W niedzielę 30 września w Zawieprzycach odbył się I Charytatywny Drużynowy Bieg Sztafetowy o Wschodzie Słońca.

6:39 zgrabiałe z zimna ręce z trudem obejmują mikrofon. Głos drży gdy odliczam 10, 9, 8, 7........3,2, 1 start !!!!!!!. Huk armaty i zawodnicy z pierwszej zmiany ruszają na trasę niby krótką bo tylko ok 1400 metrów, niby łatwą, bo to tylko trochę trawy i jeden niewielki podbieg, niby........ale to wszystko nie na niby ...wszystko odbyło się na serio. I Charytatywny Drużynowy Bieg Sztafetowy o Wschodzie Słońca przeszedł do historii, ale jeszcze nie wszystko na temat tego cudownego, jedynego, niepowtarzalnego wydarzenia zostało powiedziane. Otóż zebraliśmy około 4000 zł. Piszę około bo ciągle trwa podliczanie, myślę że taką kwotę przekażemy na wsparcie leczenia naszej małej księżniczki Zojki.

Te pieniądze mogliśmy zebrać dzięki ogromowi pracy naszych przyjaciół. Chciałbym podziękować: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawieprzycach Jolancie Mackiewicz, która nieodpłatnie użyczyła nam budynek szkoły, gdzie mogliśmy urządzić biura, kuchnię, stołówkę szatnie i depozyty. Na ręce Pani Prezes Annie Skrzypek-Woźniackiej szczególne podziękowania dla przyjaciół z Chorągwi Zamku w Zawieprzycach. Panie Jola i Marlena przygotowały pyszną zupę Wezyra, która rozgrzewała zmarzniętych zawodników, a Pan Artur dzielnie się „sprawił” przy armacie. Dziękuję również Panu Staroście, Romanowi Cholewie, który objął patronatem nasze wydarzenie i ufundował piękne puchary oraz Pani Wójt Gminy Spiczyn Dorocie Szczęsnej , która nas wsparła logistycznie. Panu Markowi Chudzikowi z DK w Ziółkowie- naszemu magikowi od nagłośnienia.W tym miejscu chciałbym szczególnie podziękować naszym młodym wolontariuszom, którzy nas wspierali, paniom ze Szpitala Powiatowego w Łęcznej - na szczęście nie musiały interweniować.
Dzięki pracy tym wszystkim cudownym ludziom, nasze wydarzenie mogło się odbyć. To oni poświęcili swój czas, często zarwane noce, życie w biegu. To oni oddali swoje serca by 100 zawodników mogło wziąć udział w biegu, a 26 rowerzystów wyruszyć na trasę rajdu. To dzięki Ich pracy uczestnicy otrzymali w pakietach unikalne koszulki, piękne medale, mieli co jeść i co pić.

Oczywiście wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie wy Biegacze i Rowerzyści, którzy chcieliście nam zaufać i tak tłumnie zjawiliście się w Zawieprzycach. Gościliśmy zawodników i rowerzystów z Włodawy, Lublina, Niemiec, Nasutowa, Bełżyc, Świdnika Łęcznej, Szczekarkowa, Dęblina, Puław, Otwocka, Lubartowa czy Wrocławia, bliższych i dalszych okolic województwa lubelskiego i naszego kraju. Proszę o wybaczenie, jeżeli nie wymieniłem jakiejś miejscowości. To dzięki Wam i Waszej obecności mogliśmy zebrać pieniądze, które wspomogą leczenie Zojki.

Chciałbym jeszcze w kilku słowach podziękować naszym darczyńcom, którzy wsparli nasz bieg. Firmom:
- Pol-Mak Wytwórnia Makaronu Domowego z Ludwina
- C2C Spółka z o.o. z Lublina
- Gastro-Tech Lublin serwis i sprzedaż urządzeń gastronomicznych
- Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie
- "Ryjek" Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Nasutowie
- Grupa Azoty w Puławach
- Warsztat Koszulkowy z Zabrza
- Krystyna i Adam Wojcieszuk Piekarnia Urszulin
- Sklep Biegacza Lublin
- Recal Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych.
Powiedzieć Wam wszystkim „dziękuję” to tak jakby nic nie powiedzieć, żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojej i naszej wdzięczności - małej Zojeczki oraz Stowarzyszenia Ruch na Rzecz Uwalniania Endorfin- Wolność Endorfinom.

Tekst: Andrzej Foltyn

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych