Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Najważniejsze są ...

Aktualności

RSS

Najważniejsze są dzieci! Relacja z akcji „Nie nowotworom u dzieci”

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu w dniach 14-15 października przy Szpitalu Powiatowym w Łęcznej prowadzono badania ponad 140 dzieci w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci".

Darmowe i kompleksowe badania adresowane do dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat pozwoliły na ocenę stanu narządów jamy brzusznej, tarczycy i węzłów chłonnych, a u chłopców dodatkowo moszny. Po badaniu rodzice otrzymali wyniki oraz wskazania dotyczące konieczności wykonania dalszej diagnostyki.

Badania przebiegały w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy służyli swoją pomocą zarówno małym pacjentom, jak i ich rodzicom.

Ambulans Fundacji McDonalda odwiedził Starosta Łęczyński Roman Cholewa, który osobiście podziękował zespołowi lekarzy i wolontariuszy za pracę z najmłodszymi. Dwudniową akcję profilaktyczną „Nie nowotworom u dzieci” finansowano z budżetu Powiatu Łęczyńskiego.

Koordynator akcji: Emilia Warda z Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych.

Fundacja Ronalda McDonalda to organizacja pożytku publicznego działająca od 2002 r. Programy Fundacji koncentrują się na wspieraniu rodzin podczas choroby dziecka oraz szeroko rozumianej profilaktyce onkologicznej u dzieci realizowanej pod hasłem „Nie nowotworom u dzieci”. Fundacja finansuje m.in. szkolenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z zakresu wczesnego wykrywania nowotworów. Od 2005 r. nieprzerwanie prowadzi program badań USG na pokładzie specjalnego ambulansu. Badania te objęły do tej pory ponad 50 000 dzieci z całej Polski.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa