Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Otwarta Strefa ...

Aktualności

RSS

Otwarta Strefa Aktywności wraz z placem zabaw powstała przy Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach

Dzięki wsparciu ze środków Programu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym w Kijanach, na terenie Zespołu Szkół Rolniczych wybudowana została Otwarta Strefa Aktywności w wariancie rozszerzonym na powierzchni 305 m2.

Postała siłownia plenerowa, w skład której wchodzą: jeździec, biegacz, podwójne wyciskanie wyciąg górny, drabinka i podciąg nóg, orbitrek, podwójna ławka oraz strefa relaksu, tj. ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe (szachy/warcaby), gra w kółko i krzyżyk, nasadzenia na nawierzchni trawiastej.

Dodatkowo dla najmłodszych wybudowany został plac zabaw wraz z ogrodzeniem panelowym z furtką i bramą, składający się z zestawu sprawnościowego, wagi i piramidy linowej. Jest to szczególnie pożądana część inwestycji, ze względu na dzieci - podopiecznych placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Kijanach, której siedziba sąsiaduje bezpośrednio z terenem inwestycji.

Planowane siłownie, mimo umiejscowienia ich na terenie placówki szkolnej
są ogólnodostępne. Korzystać z nich mogą wszyscy mieszkańcy Kijan i sąsiednich miejscowości. Planowana inwestycja jest zgodna z Programem, służyć będzie różnym grupom wiekowym, tworząc przestrzeń do aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków