Życzenia Wielkanocne

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Bezpłatne szkoły i kursy dla dorosłych - zimowy nabór w szkołach powiatowych

Rozpoczął się zimowy nabór w szkołach powiatowych. Jest to kolejna okazja dla osób dorosłych na bezpłatne podwyższenie swoich kwalifikacji. ... »

Poznaj historię średniowiecza podczas ferii

Zgodnie z tradycją podczas ferii zimowych w dniu 13 lutego 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej zostanie zorganizowane spotkanie edukacyjne przygotowane przez obchodzący w bieżącym roku swoje 15 - lecie Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej. Spotkanie to doskonała okazja do zapoznania dzieci i młodzieży ze średniowieczną historią naszego regionu i kraju. ... »

"Zaśpiewam Jezuskowi..."

Cordi est 27 stycznia 2019r. o godz. 18.45 w kościele pw. Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Cordi est pod dyrekcją Joanny Ćwirko.

Nabór wniosków na stypendia z zakresu kultury

Departament Kultury Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie informuje o możliwości ubiegania się w 2019 roku o indywidualne stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. ... »

Kurs chemizacyjny

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli - Zespół Doradztwa Rolniczego w Łęcznej prowadzi zapisy na KURS CHEMIZACYJNY. ... »

Obchody wybuchu powstania styczniowego w Spiczynie

Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach zaprasza na uroczyste obchody 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, które odbędą się w poniedziałek 21 stycznia 2019 r. w Spiczynie. ... »

Oddali hołd powstańcom styczniowym

20 stycznia w Klarowie mieszkańcy powiatu łęczyńskiego oddali hołd powstańcom styczniowym. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: Wojewody Lubelskiego, władz Powiatu Łęczyńskiego, Komendy Powiatowej Policji, placówek oświatowych, poczty sztandarowe, druhowie z OSP, grupy rekonstrukcyjne. ... »

Kinga na Światowych Dniach Młodzieży 2019

Przekazujemy gorące pozdrowienia od Kingi - podopiecznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach, która udała się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. ... »

Żegnamy Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Jako przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy Powiatu Łęczyńskiego łączymy się w żalu i modlitwie po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz wyrażamy sprzeciw przeciwko słownej i fizycznej agresji w życiu społecznym i publicznym w naszym kraju. ... »

Ostrzeżenie o oblodzeniu

Od godz.12:00 dnia 18.01.2019 r.do godz.24:00 dnia 18.01.2019 r. ... »

156. rocznica wybuchu powstania styczniowego - obchody w Klarowie

Jak co roku, Towarzystwo Przyjaciół Milejowa wraz z partnerami pragnie uczcić kolejną rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Uroczystość, której współorganizatorem jest Powiat Łęczyński odbędzie się 20 stycznia 2019 r. przy kopcu powstańców w Klarowie. ... »

23. Zimowy Festiwal Teatralny "Hej kolęda, kolęda"

W dniu 11.01.2019 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się kolejny 23. Zimowy Festiwal Teatralny "Hej kolęda, kolęda". Organizatorami przeglądu byli: Starostwo Powiatowe i Centrum Kultury w Łęcznej. Prezentacje artystyczne grup teatralnych oglądali m.in. Wicestarosta Dawid Kostecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęcznej Krzysztof Matczuk. ... »

Ostrzeżenie meteorologiczne

W woj. lubelskim od godz. 21.00 dnia 15.01.2019r. do godz. 09.00 dnia 16.01.2019r. prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Uwaga !

Zmiana godzin dyżuru punktu nieodpłatnych porad prawnych w Cycowie w miesiącu styczniu ... »

IMGW-PIB ostrzega:silny wiatr

Ostrzeżenie obowiązuje od godz.09:40 dnia 14.01.2019 r. do godz. 16:00 dnia 14.01.2019 r. ... »