Życzenia Świąteczne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Projekty » Projekty zrealizowane » Komputerowi eksperci. ...

Komputerowi eksperci. Promocja kształcenia ustawicznego w Powiecie łęczyńskim

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Priorytet II - Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach
Działanie 2.1 - Rozwój umiejętności powiązany z potrzebami regionalnego rynku pracy i możliwości kształcenia ustawicznego w regionie

Wartość projektu: 166 097,71 zł

Finansowanie:
■ Europejski Fundusz Społeczny - 75% - 124 573,28 zł
■ Budżet Państwa - 25% - 41 524,43 zł

Okres realizacji projektu: 16 sierpnia 2005 - 30 maja 2006

Opis projektu:
Celem projektu było zwiększenie mobilności zawodowej i rozwój społeczno - gospodarczy mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego i ich zdolności w zakresie dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do wymogów zmieniającego się rynku pracy, w szczególności w warunkach członkostwa w UE.

W ramach projektu 70 osób zatrudnionych na terenie powiatu miało możliwość przeszkolić się w zakresie kompleksowej obsługi komputera. Kurs obejmował bowiem zarówno programy typowo biurowe jaki i graficzne. Szansę podwyższenia swoich kwalifikacji uzyskało również 10 informatyków.

Uczestnikami projektu były osoby zatrudnione w urzędach, szkołach i firmach znajdujących się na terenie Powiatu Łęczyńskiego. Część osób zgłosiła się do udziału w projekcie, ponieważ znała obsługę komputera w tylko w stopniu minimalnym, inni natomiast chcieli rozszerzyć posiadane już umiejętności. Jak się bowiem okazało wiele osób to byli tzw. „samoucy”, którzy chcieli uporządkować swoją wiedzę, poznać nowe możliwości aplikacji, z których korzystali dotychczas tylko w ograniczonym zakresie oraz nauczyć się obsługi innych programów pod okiem instruktora.

W ramach kursu podstawowego beneficjenci poznali programy: MS Word, Excel, Access, Internet i poczta elektroniczna, Power Point, Publisher oraz Corel Draw. Po ukończeniu kursu będą więc potrafili pracować na większości najpopularniejszych aplikacji. Uczestnicy kursu specjalistycznego zapoznali sie z zagadnieniami z zakresu systemów operacyjnych Microsoft Windows XP i Linux.

Osoby biorące udział w szkoleniach podkreślają, że gdyby nie inicjatywa powiatu, raczej nie miałyby szansy skorzystania z tego typu kursu. Nie każdego stać bowiem, aby samemu wygospodarować środki na dokształcanie. Ponadto w Łęcznej nie ma firm szkoleniowych, zatem osoby chcące lepiej poznać obsługę komputera musiałyby dojeżdżać do Lublina.

Galeria

Geoportal
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych