Życzenia Bożonarodzeniowe

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Oświata » Oferta powiatowych ... » Zespół Szkół im. ...

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej jako samodzielna jednostka istnieje od 1993 r. jednak tradycje szkoły sięgają roku 1972.
W 1975 r. szkoła otrzymała własny obiekt po dawnej Izbie Porodowej, położony na terenie malowniczego Zespołu Dworsko-Parkowego na Podzamczu. W latach 1975-1992 funkcjonowała jako filia Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. 28 marca 2003 r. to także pamiętna data w historii tej szkoły. W tym dniu Rada Powiatu Łęczyńskiego podjęła uchwałę o zmianie nazwy szkoły z Zespołu Szkół Ogrodniczych na Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka, ponieważ w wyniku reformy szkolnictwa ponadgimnazjalnego wprowadzone zostały nowe kierunki kształcenia.
W 2011 r." Jagiellończyk" zmienił siedzibę i otrzymał budynek po gimnazjum przy ul. Bogdanowicza 9 w Łęcznej.

Program edukacji ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka zakłada przygotowanie uczniów do samodzielnej działalności w warunkach gospodarki rynkowej, gdzie jakość jest najważniejszym czynnikiem. Obok edukacji z przedmiotów ogólnokształcących młodzież uczy się przedmiotów zawodowych w teorii i praktyce. Ponadto kształtuje postawę przedsiębiorczości sprzyjającą aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym, a także przygotowuje się do wyboru dalszej ścieżki zawodowej. Językami obowiązkowymi nauczanymi w szkole są język angielski i niemiecki.
Od roku szkolnego 2008/2009 młodzież ma możliwość zdobycia zawodu także w kierunkach budowlanych, a od roku szkolnego 2014/2015 również zawodu technik organizacji reklamy.
W szkole zatrudnieni są doświadczeni pedagodzy i pracownicy administracji i obsługi. Dysponuje ona systematycznie rozwijającym się zapleczem dydaktycznym - dobrze wyposażonymi pracowniami komputerowymi i salami lekcyjnymi.
Dodatkowo młodzież rozwija swoje zainteresowania podczas zajęć dodatkowych (np. pracowni rysunku i malarstwa, koła dziennikarskiego, zajęć zumby czy turniejów gier komputerowych), a także realizuje się w ramach prac prężnie działającego Samorządu Szkolnego i jego sekcji. Szkoła aktywizuje uczniów do uczestnictwa w środowisku lokalnym - jego życiu kulturalnym i społecznym.


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej

TECHNIKUM
- technik architektury krajobrazu
- technik informatyk
- technik ekonomista
- technik budownictwa
- technik organizacji reklamy
- technik geodeta

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
- fryzjer
- ogrodnik
- betoniarz- zbrojarz
- blacharz
- cieśla
- dekarz
- murarz - tynkarz
- krawiec

SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH
- technik informatyk
- technik usług kosmetycznych
- technik bezpieczeństwa i higieny pracy

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCHZespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka
ul. Bogdanowicza 9
21- 010 Łęczna

tel. 81/ 752 10 91
e-mail: zsleczna@gmail.com
http://www.kkjagiellonczyk.pl
Geoportal
Serwis turystyczny
Swiss Contribution
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2017 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron