Życzenia Świąteczne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Oświata » Oferta powiatowych ... » Zespół Szkół Nr 2 im. ...

Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie

Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie
ul. Partyzancka 62
21-020 Milejów

tel./fax 0-81 75-72-021
e-mail: zsmilejow@wp.pl
http://www.zs2milejow.edu.pl

TO NAS WYRÓŻNIA
Zespół Szkół Nr 2 w Milejowie jest najstarszą szkołą ponadgimnazjalną na terenie powiatu. Jesienią tego roku minie 75 lat od zainicjowania tajnego nauczania, które przerodziło się w szkołę licealną. Założycielką szkoły była Natalia Nekraszowa – przybyły z Warszawy pedagog, harcmistrzyni, konspiratorka. Zespół Szkół pielęgnuje pamięć o założycielce szkoły . Rysem szczególnym szkoły jest nauka tradycyjnego i nowoczesnego patriotyzmu.
Patronem placówki jest Simon Bolivar – bojownik o wolność krajów Ameryki Południowej. Ten oryginalny patron jest ucieleśnieniem ideałów odwagi, honoru i prawa do samostanowienia. Po dzień dzisiejszy placówka utrzymuje ożywione kontakty z ambasadami Wenezueli, Peru i Kolumbii.
Zespół Szkół Nr 2 jest pomysłodawcą i organizatorem Powiatowego Przeglądu Poezji Mówionej i Śpiewanej; w tym roku konkurs odbył się po raz jedenasty. Od szesnastu lat organizuje Bieg Bolivara umożliwiający rywalizację we wszystkich grupach wiekowych. Wieloletnią tradycję mają Mistrzostwa Powiatu Łęczyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. W bieżącym roku szkolnym szkoła podjęła nową inicjatywę - zorganizowała po raz pierwszy Niepodległościowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Starosty.
Absolwenci Zespołu Szkół Nr 2 w Milejowie kontynuują naukę na różnorodnych uczelniach w kraju, studiując nawet tak oryginalne kierunki jak japonistyka czy chemia kryminalistyczna. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej na ogół bez kłopotów podejmują pracę w wyuczonym zawodzie.

INFRASTRUKTURA SZKOŁY
Nasz Zespół Szkół posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę dydaktyczną wspomagającą utrzymanie poziomu kształcenia i wychowania na wysokim poziomie. Dysponujemy trzema w pełni wyposażonymi pracowniami informatycznymi, oraz dwiema dodatkowymi salami wyposażonymi w stanowiska komputerowe, pracownie ekonomiczne. Dodatkowo większość pracowni przedmiotowych wyposażona jest w komputer, rzutnik oraz ekran a także niezbędne pomoce naukowe. Promując nauczanie języków obcych – posiadamy nowoczesną, kompleksowo wyposażoną pracownię języków obcych. Posiadamy także pracownie dostosowane do nauki w zawodach ślusarz i elektryk oraz w zawodzie sprzedawca. Dysponujemy świetnie zaopatrzoną w liczne publikacje i wydawnictwa biblioteką, czytelnią oraz Centrum Multimedialnym, gdzie młodzież ma do dyspozycji stanowiska komputerowe.
W naszej szkole działa sklepik, w którym każdy znajdzie dla siebie zawsze jakąś smaczną przekąskę w dni powszednie, ale także w weekendy, kiedy zajęcia mają słuchacze szkół zaocznych.
Szkoła posiada salę gimnastyczna, siłownię, pełnometrażowe boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, plażową. Szkolna Drużyna Piłki Siatkowej szczyci się osiągnięciami na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU
Nasza Zasadnicza Szkoła Zawodowa ma już piętnastoletnią tradycję. Młodzież kształci się w wielu atrakcyjnych zawodach. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w doskonale wyposażonych zakładach usługowych. Pracodawcy dokładają wszelkich starań, aby dobrze przygotować uczniów do wykonywania zawodu i często po ukończeniu szkoły przyjmują ich do pracy. W bieżącym roku szkolnym zostało podpisane porozumienie o współpracy między szkołą a Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, dzięki któremu nasza młodzież będzie mogła uczestniczyć w zagranicznych stażach i praktykach.

PO LEKCJACH
Bogatą ofertę zajęć mamy dla wszystkich uczniów chcących rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Wszyscy, którzy chcą dobrze władać językiem obcym mogą uczestniczyć w zajęciach kół językowych (angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego). Licznymi sukcesami sportowymi mogą się pochwalić uczniowie uczęszczający na zajęcia sportowe (koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego i piłki nożnej). Koło Historyczne, które nawiązało współpracę z IPN promuje w szkole wiedzę o wydarzeniach i postaciach historycznych, Koło Przedsiębiorczości skupia na zajęciach przyszłych ekonomistów. Liczne uroczystości szkolne mają wysoki poziom merytoryczny i artystyczny dzięki młodzieży rozwijającej swoje pasje w Kole Żywego Słowa, Zespole Tańca Nowoczesnego i Zespole Muzycznym. Wrażliwi na ludzkie problemy i zawsze chętni do pomocy uczniowie działają w Szkolnym Wolontariacie. Ważne wydarzenia szkolne i lokalne są uwieczniane przez członków Koła Fotograficznego.

NASZE SUKCESY
Według Diagnozy i planu rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie lubelskim do roku 2025 opracowanej na zlecenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego przez: Euro Compass Sp. z o.o. na 31 szkół województwa lubelskiego w badaniach dotyczących Ośrodków o największym potencjale rozwojowym w obszarze WUL (Ważne sektory dla lokalnego rynku pracy: Usługi dla Ludności) Technikum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Milejowie zajmują 6 miejsce.
Na 37 szkół województwa lubelskiego w badaniach dotyczących Ośrodków o największym potencjale rozwojowym w obszarze IIA (Inteligenta specjalizacja: Informatyka i Automatyka) Technikum w Milejowie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa zajmują 9 miejsce.
Na 37 szkół województwa lubelskiego w badaniach: Najlepsze technika w woj. lubelskim Technikum w Milejowie zajmuje 12 miejsce.
„Sukces jest wynikiem właściwej decyzji”- jak mawiał Eurypides. Uczniowie z „Bolivara” wiedzą o tym doskonale, więc starają się swą pracę przekuwać w sukcesy. Wielu uczniów otrzymuje stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Rok szkolny 2016/2017
- Stypendystki Starosty Łęczyńskiego (I semestr 2016/2017): Anita Gańska, Karolina Kosierb, Dominika Matyjaszczyk, Julia Domańska, Magdalena Kosierb, Angelika Kuzyra, Paulina Stanisławek, Oliwia Kubić, Magdalena Nowak oraz Aleksandra Lipska za szczególne osiągnięcia sportowe- III miejsce w Mistrzostwach Europy w badmintonie (Dania, 21-23 października)
- Trzy uczennice otrzymały stypendia przyznawane przez Marszałka Województwa Lubelskiego: Natalia Gajkoś, Patrycja Pawlak, Oliwia Kubić
W milejowskiej placówce uczniowie także otrzymują stypendia przyznawane przez Prezesa Rady Ministrów
- Stypendystki Prezesa Rady Ministrów (rok szkolny 2016/2017): Natalia Gajkoś, Dominika Matyjaszczyk

Szkoła ma na koncie liczne sukcesy sportowe. Wśród nich:
- Mistrzostwa Powiatu Łęczyńskiego w Piłce Siatkowej
- II, III, IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łęczyńskiego w Tenisie Stołowym
oraz innych konkursach:
- I miejsce w Alercie Ekologiczno- Zdrowotnym
- VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”
- Ogólnopolski Konkurs Dla Szkół Ponadgimnazjalnych- „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”- IV edycja
- I miejsce w Turnieju Mowy Polskiej: Oliwia Kubić, Dominika Matyjaszczyk, wyróżnienie - Tomasz Kociuba

Rok szkolny 2015/2016
- Stypendyści Starosty Łęczyńskiego (rok szkolny 2015/2016): Karolina Kosierb, Dominika Matyjaszczyk, Anita Gańska oraz Iwetta Żelaznowska- klasa II liceum;
Aleksandra Pietrzak, Anita Grzesiuk- klasa I liceum;
Oliwia Kubić, Magdalena Nowak- klasa I technikum;
Karol Kapica- klasa II technikum;
Natalia Gajkoś, Patrycja Pawlak, Kacper Pietrzak- klasa III technikum.
- Eliminacje Mistrzostw Europy Kobiet U 19- Agnieszka Jędrzejewicz, Weronika Zawistowska
- I miejsce w eliminacjach powiatowych i tym samym nominacja do eliminacji wojewódzkich w 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim- Oliwia Kubić
- III miejsce w VIII. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej organizowanym pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego- Oliwia Kubić
- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym – Anita Grzesiuk, Iwetta Żelaznowska
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Z orłem białym przez wieki. Symbol władców państwa i narodu” – Karol Kapica
- miejsce w IV. Turnieju Mowy Polskiej- Dominika Matyjaszczyk
- Stypendyści Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016- Anita Gańska i Kacper Pietrzak


WSPÓŁPRACA
- Ambasada Boliwariańskiej Republiki Wenezueli – np. obchody Święta Szkoły, Dzień Wenezuelski, ufundowanie nowego sztandaru szkoły
- Radio Lublin – np. patronat nad klasą dziennikarską, wycieczki edukacyjne, akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – np. patronat nad klasą ogólną, realizacja projektu AISEC, korzystanie z corocznej oferty w ramach Festiwalu Nauki, wykłady i zajęcia prowadzone przez pracowników uczelni
- Instytut Pamięci Narodowej – np. wykłady, prelekcje, warsztaty, wystawy tematyczne i okolicznościowe
- Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie – umowa o współpracy od grudnia 2016 roku
- Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie – od nowego roku szkolnego patronat nad klasą wojskową, umowa o współpracy

AKTUALNIE REALIZOWANE PROJEKTY
szkoła realizuje we współpracy z UMCS – projekt AISEC wspomagający naukę języków obcych oraz współpracuje z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, dzięki czemu młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej ma możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach wymiany prowadzonej przez Izbę. Jednym z elementów współpracy jest również możliwość uczestniczenia w konkursach i zawodach branżowych np.: udział uczennic naszej szkoły w XX Mistrzostwach Fryzjerstwa w Lublinie.

OFERTA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Oferta dla młodzieży

Liceum Ogólnokształcące

- Klasa wojskowa – pod patronatem Szkoły Orląt w Dęblinie – dodatkowy przedmiot przysposobienie wojskowe.
- Klasa dziennikarska – możliwość rozszerzeń: przedmioty humanistyczne i języki obce
- Klasa ogólna – możliwość rozszerzeń: przedmioty matematyczno-przyrodnicze i języki obce .

Technikum
- Technik informatyk,
- Technik ekonomista,
- Technik handlowiec

Szkoła Branżowa I Stopnia
- Klasa mechaniczno- elektryczna
Zawody: ślusarz, elektryk
- Klasa wielozawodowa
Zawody: kierowca- mechanik, blacharz samochodowy, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, piekarz, cukiernik, fryzjer, sprzedawca, murarz- tynkarz
W zawodzie kucharz – możliwość kształcenia w oddziale integracyjnym

Oferta dla dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (weekendowe)

Szkoła Policealna dla Dorosłych (weekendowe)
- Technik administracji,
- Technik rachunkowości,
- Technik turystyki wiejskiej

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (weekendowe)
- Kwalifikacja E.07 Elektryk (Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych)
- Kwalifikacja E.08 Elektryk (Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych)
- Kwalifikacja A.18 Sprzedawca (Prowadzenie sprzedaży)
- Kwalifikacja M.20 Ślusarz (Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi)
- Kwalifikacja E.12 Technik informatyk (Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych)
- Kwalifikacja A.35 Technik ekonomista (Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji)
- Kwalifikacja A.65 Technik rachunkowości (Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych)

KIERUNKI, NA KTÓRE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Technikum
Technik informatyk potrafi: sprawnie posługiwać się systemami operacyjnymi, pracować w różnych strukturach sieci komputerowych, projektować i wykonywać małą sieć komputerową opartą o różne technologie, konfigurować urządzenia sieciowe typu router-router, posługiwać się językiem obsługi wybranych rodzajów baz danych, w tym językiem SQL, korzystać z języków programowania, obsługiwać oprogramowanie użytkowe, skonfigurować sprzęt i oprogramowanie, obsługiwać urządzenia peryferyjne.
Kształcenie w tym zawodzie przygotowuje do pracy jako: specjalista wykorzystujący technologie informatyczne zaimplementowane na stanowiskach pracy, administrator sieci komputerowych, obsługa informatyczna dowolnego przedsiębiorstwa, programista komputerowy, serwisant komputerowy, sprzedawca w sklepach komputerowych, prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie podstawowych usług informatycznych.

Technik ekonomista potrafi: planować i prowadzić działalność gospodarczą, obliczać podatki, prowadzić sprawy kadrowo-płacowe, prowadzić rachunkowość, wykonywać analizy i sporządzać sprawozdania z działalności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
Kształcenie w tym zawodzie przygotowuje do pracy w zawodzie: księgowego, menedżera, maklera giełdowego, doradcy podatkowego, finansowego w firmach i instytucjach, dystrybutora w firmie handlowej, agenta ubezpieczeniowego, bankiera, analityka rynku w firmie, analityka rynku w banku.

Technik handlowiec
potrafi: opracować strategię marketingową, prowadzić negocjacje handlowe, przygotować promocję, reklamę i marketing na średnich szczeblach zarządzania, przygotować i zawierać umowy handlowe.
Kształcenie w tym zawodzie przygotowuje do pracy: w działach handlowych podmiotów gospodarczych, w firmach handlowych, w agencjach reklamowych, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowo-marketingowej.

Liceum Ogólnokształcące:

Klasa wojskowa to oferta skierowana głównie do uczniów planujących związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Absolwent będzie posiadał przygotowanie do ubiegania się o przyjęcie do Wojsk Obrony Terytorialnej albo na wojskowe uczelnie wyższe. Dzięki zawartym porozumieniom z dowództwem WOT oraz Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie uczniowie tej klasy będą mieć zajęcia z wykładowcami wojskowymi oraz będą uczestniczyć w wycieczkach do obiektów militarnych.

Klasa dziennikarska pod patronatem Radia Lublin daje możliwość rozwijania pasji i zainteresowań w ramach warsztatów dziennikarskich i zajęć z obszaru komunikacji interpersonalnej, asertywności, empatii, mowy ciała i radzenia sobie ze stresem.

Klasa ogólna pod patronatem UMCS Lublin umożliwia korzystanie z bazy dydaktycznej uczelni oraz oferuje uczniom możliwość uczestniczenia w warsztatach i ćwiczeniach prowadzonych przez pracowników uczelni.
Szkoła Branżowa I Stopnia zastępująca dotychczasową Zasadniczą Szkołę Zawodową – uczniowie praktycznej nauki zawodu uczą się bezpośrednio u wyspecjalizowanych pracodawców.


Galeria

Geoportal
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www